Šaliansky Maťko – 2. stupeň

Dňa 16.12.2019 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo literárnej súťaže Šaliansky Maťko J. C. Hronského. Táto súťaž v prednese slovenskej povesti sa koná každý rok a súťažiaci si merajú svoje jazyky v prednese jednej slovenskej povesti v rozsahu najviac 6 minút.
Aj tento rok žiaci súťažili rozdelení do kategórií podľa ročníkov. V II. kategórii 1. miesto získal Jakubko Hrivnák z V.A triedy, 2. miesto Ninka Palicová zo IV.A triedy a 3. miesto Kristínka Brndiarová z V.A triedy. V III. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Barborka Mušuková zo VII.B triedy, 2. miesto Katarína Remperová zo VII.A triedy a 3. miesto si odniesol Filipko Bábeľ zo VI.A triedy.
Všetkým súťažiacim gratulujeme, výhercom 1. miest držíme palce v okresnom kole spomínanej súťaže.

Mgr. Martina Štullerová