Európsky deň jazykov

Vo štvrtok 26. septembra 2019 sme oslavovali sviatok európskych jazykov. Dobrovoľníčka z Francúzka Apolline z organizácie YMCA v Jelšave na hodinách anglického jazyka prezentovala život, kultúru a tradičné jedlá z jej rodnej krajiny. Žiaci sa v angličtine pýtali na rôzne zaujímavosti, pri ktorých sa zabavili a naučili nové slová či frázy po francúzsky. Taktiež mali možnosť zažiť, že anglicky sa učia aj študenti v západnej Európe a dohovoria sa takmer na celom svete.
Mgr. Martina Kolesárová, Zuzana Michalová

Najzručnejší žiak regiónu

Dňa 11. októbra 2019 sa žiaci našej školy, Martin Fabo a Daniel Jozef Popernik, už druhýkrát zúčastnili súťaže Najzručnejší žiak základných škôl regiónu. Súťaž organizovala SOŠ Revúca a jej cieľom bolo zistiť zručnosti žiakov. Žiaci si svoje zručnosti zmerali v dvoch kategóriách, a to kategória ručné opracovanie kovov a kategória elektro. V prvej kategórii vyrábali otvárač na nákupné vozíky a v druhej kategórii blikač na bicykel. Všetci zúčastnení si so zadanými úlohami poradili skvele, chlapci našej školy obsadili 2. a 3. miesto, za čo im gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu.
Štullerová Martina ZŠ Jelšava